Din Kültürü

İnsanlığın Son Hali

Bugünlerde herkes kendini hayatın akışına bırakmış durumda. Kimsenin birbirini düşündüğü yok olsa bile bir elin parmağını geçemeyecek kadar az. İnsanlar sosyal medyada kendimi karşı tarafa beğendireceğim diye yapmadığı hareketler yok. Hele bir de birine yardım etsinler, nasıl da heryerde paylaşıp prim kasıyorlar ama bazı insanlar var gerçekten yardım ediyorlar ve kimse onları bilmiyor. Asıl böyle insanların bazı yerlerde tebrik edilip onay almasına ve bazı resmi kuruluşlar tarafından destek verilmesine ihtiyaçları var. İnsanlığın Son Hali kötü…

İnsanlığın Son Hali

Bugün insanlar kendilerini sevdirmek istiyorlar bunun için gerekirse hiç olmayacak kadar kötü şeyler de yapıyorlar iyi şeyler de yapıyorlar. Bu yapılan iyiliklerin arkasında sadece sosyal medyaya tutunma çabası yatıyorsa işte bu gerçek iyilik olmuyor. Dini kaynaklarımıza göre iyiliklerin sessiz yapılanının makbul olduğu yönünde kararlar bulunuyor. Şimdi de gelelim sevilmek için yapılan kötülüklere. Bir tane sosyal medya fotoğrafçısı elinde kamera ile gezinirken bir çocuk çekiyor. Çocuk zayıf ve savunmasız, başında akbaba var muhtemelen çocuğu yemeyi planlıyor. Bu adam ne yapıyor?

Adam gidip fotoğrafının karesini yakalıyor deklanşör tuşuna batığı gibi gidiyor ve çocuk orda kalıyor. Bu olaydan 1 yıl sonra ise adam vicdan azabına dayanamayıp intihar ediyor. İşte insaflı olmayıp bir çocuğa yardım etmediği gün geldi onun canından etti. Bunlara ek olarak İsrail’in Filistin’e bombalar yağdırarak saldırdığı günlerde bazı askerler elini vicdanına koyup onlara yardım etmek isteyip onlar için ağladığında İsrail kendi askerlerini de öldürmüştür.

Yani kısaca bugün gerçek iyiliklerin görülmediği ama kötülüklerin de durdurulmadığı bir dönemdeyiz. İnsanlık bunu şu an için normal diye katogorilendirebilir. Fakat gün gelip devran döndüğünde ise insanlar bu geçek iyilik yapan insanları ve elini vicdanına koyup da birbirine yardım eden insanları mumla arayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir